Możliwe trąby powietrzne i tornado – Powstają super komórki burzowe!

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenie, że mogą nastąpić burze z gradem. Instytut meteorologii wydał ostrzeżenie dla 14 z 16 województw w tym woj. Pomorskiego, gdzie stopień zagrożenia zjawiskiem jest pierwszego stopnia. Nad Polską może także wystąpić trąba powietrzna. Biorąc pod uwagę anomalie ostatniego czasu t.j wstępowanie zimy i lata w miesiącu maj wszystko wydaje się logicznie bardzo realne.

Przed wczoraj taki huragan przeszedł nad Moskwą, gdzie rannych liczono w setkach a śmierć poniosło 16 osób  a ponad 8 jest w ciężkim stanie. Huragan wyrywał dachy, przewracał samochody a nawet obalił dźwigi. Była to najgorsza wichura w tamtym regionie od ponad 100 lat.

Jak poinformowała stacja Meteo, nad Polską przemieszczają się 2 różne fronty z chmurami burzowymi na złączeniu dwóch różnych mas powietrza. W miejscu, gdzie stykają się masy gorącego i zimnego powietrza mogą powstać tzw. super komórki burzowe. To najgroźniejsze chmury burzowe w obrębie których mogą tworzyć się tzw. trąb powietrzne i tornada a także ulewny deszcz i grad. Prawdopodobieństwo zajścia zjawiska u nas oceniono na 40%. Woj. pomorskie oceniono 1 stopnień zagrożenia.

Wszystkie anomalia, jakie mamy możliwość obserwować w ostatnich latach, a także tworzące się warunki pogodowe do takich zajść wskazują na to, że będziemy zmuszeni przyzwyczaić się do nowego klimatu oraz występowania sił nadprzyrodzonych, które są bezpośrednim zagrożeniem dla życia ludzkiego.

Tornado nad Moskwą (źródło youtube):

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

lub

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*