Zamieszanie wokół Festiwalu. Open’er w Gdyni pod obserwacją CBA.

Bilety na festiwal, które otrzymali gdyńscy radni „Samorządności”, tutejszy politycy i inni wysoko postawieni urzędnicy w 2016 roku są powodem przesłuchań Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Przedstawiciele władz miasta dementują powód przesłuchań twierdząc, że w żadnym wypadku niniejsze bilety nie mogą być traktowane jako forma łapówki. Dodają, że zostały one przekazane przez organizatora na podstawie podpisanej umowy. Mowa o 51 podwójnych biletach z których skorzystało 102 osoby.

Gdynia jest jednym z głównych patronów festiwalu. W 2015 roku wsparła festiwal kwotą 4,9 mln zł. W roku 2016 kwota ta była pomniejszona o 900 tys. złotych. Media informują, że osoby, które z nich skorzystały mogły je sprzedać i na nich zarobić. Jeden z radnych opozycji uważa, że sprawa nie jest do końca jasna, gdyż wejściówki na to wydarzenie zostały rozdane przez biuro prezydenta i otrzymali je radni ekipy rządzącej popierający finansowanie widowiska w niniejszej kwocie. Podkreśla on, że przedstawiciele opozycji, którzy zaprotestowali przeciwko tak wysokiemu wydatkowi na wydarzenie zaproszeni nie zostali. Dodaje, że mogły zostać one rozdane urzędnikom, którzy mogli uczestniczyć w formułowaniu korzystnych umów dla organizatora festiwalu. Włodarze miasta podkreślają, że bilety rozdali również innym parlamentarzystom oraz rektorom uczelni wyższych w trójmieście.

Sprawa największego festiwalu w Polsce organizowanego przez firmę z Warszawy co raz częściej powraca na języki mediów i urzędników. Nie tak dawno pismo złożyli przedstawiciele innej opozycji z prośbą o to, aby władze miasta postarały się o zniżki na bilety dla Gdynian. Powodem złożenia wniosku było współfinansowanie imprezy z budżetu miasta. Niestety te prośby nie zostały spełnione i mieszkańcy Gdyni za bilety zapłacą nie mniej niż 239 zł / dzień.

Ceny biletów prezentują się następująco:

Ceny biletów: karnet 4-dniowy – 559 PLN / karnet 4 dniowy + pole namiotowe – 639 PLN karnet weekendowy (pt., sob.) – 369 PLN / karnet weekendowy (pt., sob.) + pole namiotowe – 429 PLN bilety jednodniowe – 239 PLN 

CBA potwierdza, że rozpatruje sprawę. Prowadzi ją Łódzki Wydział Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Łodzi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

lub

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*