Do portu w Gdyni wpłynął 300-metrowy wycieczkowiec Magnafica.

Sezon promów wycieczkowych w Gdyni rozpoczęty. W niedzielę do portu wpłynęła pierwsza jednostka promu pasażerskiego o nazwie MFC Magnifica. Statek mierzy aż 300 metrów. W tym roku do portu w Gdyni zaplanowanych jest jeszcze ok. 41 zawinięć statków podobnego typu, które przywiozą 70 000 turystów z całego świata.

Statek przycumował przy nabrzeżu Francuskim w niedzielę o godz. 11. Zacumowanie statku o takich rozmiarach w Polsce możliwe jest tylko i wyłącznie w Gdyni, gdyż Gdyński port jako jedyny posiada odpowiednie nabrzeże do cumowania tak wielkich statków. Statek pomieści maksymalnie 3 605 pasażerów oraz 1027 osób z załogi. Na pokładzie znajdują się atrakcje t.j: 3 baseny (jeden z zasuwanym dachem), jacuzzi, boisko do siatkówki lub koszykówki, kręgielnia, centrum fitness, spa, teatr, biblioteka, kasyno i kino oraz liczne restauracje i kawiarnie.

Statek będzie można podziwiać ponownie w Gdyńskim porcie już 25 maja.

23 czerwca spodziewana jest wizyta jednego z największych wycieczkowców świata „Norwegian GetaWay”, który mierzy 325m długości. Na pokładzie znajdziemy takie atrakcje jak: teatr, biblioteka, galeria, prawie 30 restauracji, Aqua park z 5 zjeżdżalniami oraz kompleks sportowy zajmujący 3 pokłady. W między czasie pojawią się też inne statki oraz takie, które do Gdyni przypłyną po raz pierwszy. Będziemy Państwa o tym informować na łamach naszego portalu.

Sezon wycieczkowców zakończy się  we wrześniu, kiedy to do portu w Gdyni zawinie pływający pod włoską banderą Costa Pacifica.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

lub

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*