Pobicie nastolatki na gdańskim Chełmie

Młode dziewczyny biją i poniżają rówieśniczkę przed gdańskim gimnazjum. Pomimo zgromadzonego tłumu wokół nikt nie reaguje i nie staje w obronie ofiary.

 

Do zdarzenia doszło przed gimnazjum na gdańskim Chełmie. Grupka młodych dziewczyn przewraca a następnie bije i poniża leżącą już rówieśniczkę. Wokół przechodzą inni uczniowie, wokół zgromadzony jest cały tłum gimnazjalistów, niestety nikt nie decyduje się przerwać tego karygodnego zachowania. Urywek tej sytuacji został nagrany przez jednego z uczniów, który zamiast pomóc dziewczynie podżega do jeszcze większej agresji i sam chciałby zaangażować się w ten lincz.

Na ten moment policja rozpoczęła przesłuchania. Po tym jak materiał nagrany przez chłopaka trafił do sieci policja uzyskała materiał dowodowy, który posłużył im do zatrzymania. W tym momencie dwie uczennice biorące udział w zajściu zostały zatrzymane. Obie mają po 14 lat.

Młodym osobom grozi kara skierowania do poprawczaka, w wypadku łagodniejszego wyroku może skończyć się na nadzorze kuratora.

Swoje kontrole zapowiedziało także Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

 

Poniżej film z zdarzenia.

1 Comment

Dodaj komentarz

lub

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*