Arka Gdynia po 38 latach ponownie zdobywa puchar Polski!

Arka Gdynia po finałowym spotkaniu z Lechem Poznań na stadionie narodowym zdobywa Puchar Polski. Trzydzieści osiem lat Gdynianie musieli czekać na ponowne mistrzostwo! To prawdziwe piłkarskie święto w mieście Gdynia!

Nie dało się ukryć, że piłkarze gdyńskiej Arki nie podchodzili do meczu jako faworyci. Wyżej notowany Lech, grający o Puchary w górnej części tabeli był murowanym kandydatem na zwycięzcę tego pojedynku. 90 minut meczu, który poza kilkoma akcjami Arki był skierowany do jednej bramki. Do tej na której straży stał dziś Steinbors. Nie wiadomo dokładnie czy gdyby nie kontuzja Jałochy to trener postawiłby by na Seinborsa ale utarło się, że w pucharach słupków bramki broni właśnie on. Była to na pewno dobra decyzja bo świetnie spisywał się broniąc ataki ofensywy lechitów.

źródło: Akra Gdynia SA

Mecz przyjaźni przyciągnął na warszawski stadion ponad 40 000 kibiców i wszyscy spodziewali się dobrego widowiska. Pomimo tego, że 90 minut gry zakończyło się bezbramkowym remisem to mecz i tak dawał niesamowite emocję przede wszystkim za sprawą ataku poznańskiej ofensywy. Do obrony gdyńskiej bramki zaangażowała się cała jedenastka Arki.

Gol dla poznaniaków wisiał w powietrzu od 20 minuty i kiedy piłkarze wychodzili na drugą połowę dogrywki wszystko wskazywało na to, że niedługo padnie. Tak się jednak nie stało pierwsza piłka, która wylądowała w siatce to gol autorstwa Siemieszki.  Chwilę później po indywidualnej akcji Zarandi kibice, drużyna i cała Gdynia cieszyła się z prowadzenia 2:0. Czas uciekał więc piłkarze Lecha rzucili się do odrabienia strat jeszcze intensywniej niż dotychczas. Udało im się zdobyć kontaktową bramkę na 2:1 jednak nie zdążyli doprowadzić do wyrównania, które by doprowadziło do rzutów karnych.

Arka ostatnimi czasy nie miała szczęścia w Ekstraklasie, dwukrotnie tracili prowadzenie w ostatnich, doliczonych minutach i można by powiedzieć nagromadzili zapasy szczęścia na ten jeden wyjątkowy mecz.

Puchar Polski wyląduje w Gdyni a drużyna uzyskała awans do pucharów europejskich a także premię finansową w wysokości 1,1 mln złotych!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!