Lechia pokonała Arkę 2:1

Lany poniedziałek stanął pod znakiem piłkarskich derbów. Gdańska Lechia zmierzyła się u siebie z gdyńską Arką i chociaż drużyny w tabeli dzieli przepaść oglądaliśmy świetne widowisko i walkę do samego końca.

 

Lechia dobrze weszła do gry i dosyć szybko zdobyła prowadzenie, które następnie podniosła na 2:0. Arka w drugiej połowie nastawiła się na odrabianie strat i chociaż zmiany były trafne a ofensywna gra przeniosła się na połowę gospodarzy to udało się zdobyć tylko jedną bramkę. Trzeba przyznać, że obie drużyny miały bardzo dużo sytuacji strzeleckich i gdyby szczęście było bardziej po stronie Arki mecz mógł skończyć się inaczej.

Drużyny nie zagrają już ze sobą w tym sezonie gdyż Lechia będzie walczyć o mistrzostwo a Arka bronić się będzie przed spadkiem.

Można powiedzieć, że trener Arki nie miał udanego debiutu jednak widać świeżość w grze drużyny z Gdyni i walkę do samego końca.

 

Bramki: Marco Paixao (27), Sławomir Peszko (62) – Dominik Hofbauer (70)

Widzów: ok 28 tys.

Arka Gdynia: Konrad Jałocha – Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak – Dariusz Formella (66. Adrian Błąd), Antoni Łukasiewicz, Adam Marciniak, Dominik Hofbauer, Miroslav Bożok (81. Michał Nalepa) – Rafał Siemaszko (66. Josip Barisic).

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak – Paweł Stolarski, Rafał Janicki, Mario Maloca, Jakub Wawrzyniak – Flavio Paixao (71. Lukas Haraslin), Ariel Borysiuk, Milos Krasic, Rafał Wolski, Sławomir Peszko (86. Simeon Sławczew) – Marco Paixao (76. Grzegorz Kuświk)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

lub

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*