Drzwi do magicznego świata odkryte na granicy Gdańska i Sopotu! Harry Potter in Concert zawitał nad Bałtyk.

Teorii jest wiele – jedni mówią, że to nieodkryte dotychczas przejście dla czarodziejów – inni, że to dzień otwarty Hogwartu, dla wszystkich mugoli, którzy zostali wtajemniczeni w magiczny świat. Wszystko to za sprawą niedzielnego koncertu, który pozwolił nam wspólnie przeżyć pierwszą część historii sławnego czarodzieja – Harry Potter i Kamień Filozoficzny.

Podczas tego magicznego wieczoru w ERGO Arenie na wielkim ekranie wyświetlony został film z muzyką na żywo! Ścieżkę dźwiękową autorstwa jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej – Johna Williamsa, w całości wykonała orkiestra symfoniczna Sinfonietta Cracovia. To właśnie za sprawą krakowskiej orkiestry mogliśmy się poczuć niczym filmowi bohaterowie.

Sinfonietta Cracovia to zespół z najwyższej półki, charakteryzujący się precyzją i elastycznością orkiestry kameralnej również w symfonicznym składzie. Swoją umiejętnością działania na zmysły, niejednokrotnie przenosiła ludzi w piękne miejsca, współpracując z plejadą najwybitniejszych artystów z całego świata. Tak było i 9 kwietnia na granicy Gdańska z Sopotem! Bez wątpienia oczarowała wszystkich Potteromaniaków i sympatyków muzyki filmowej, wykonując na żywo ścieżkę dźwiękową pod wyświetlany ekranie film.

Wśród publiczności, niczym w Szkole Magii i Czarodziejstwa wypatrzeć mogliśmy zwolenników różnych domów – Hufflepuff, Ravenclaw, Slytherin i oczywiście Gryffindor. Nie zabrakło również dorosłych czarodziejów i czarownic, którzy do Trójmiasta przyprowadzili swoje maleństwa prosto z ulicy Pokątnej. Wielu niedowiarków może powiedzieć, że to tylko przebrani fani, ale kto tak naprawdę wie ilu z nich miało przy sobie prawdziwą różdżkę? Jedno jest pewne – tego wieczoru nie da się zapomnieć!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

lub

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*