Młodzi ruszają z pomocą!

Młode zespoły z Trójmiasta 31 marca zagrały dla 17 letniej, chorej na nowotwór Madzi. Charytatywne wydarzenie odbyło się w gdańskim  Klubie Studenckim „Medyk”. Organizacją zajęła się Cordova.

„Koncerty Cordova” to projekt, którego głównymi celami jest: pozyskiwanie funduszy na leczenie dla potrzebujących oraz zmiana poglądu na temat pomagania. Członkowie starają się, żeby młode osoby kojarzyły wspieranie innych z zabawą i szerzeniem dobra, a nie ze słowami „wrzuć Pan do puszki”. Dzięki temu rozwinął się kolejny cel – promocja młodych, ambitnych zespołów i artystów. Połączenie tego wszystkiego sprawia, że  młodzież zdobywa doświadczenie, uczy się współpracy i nawiązuje kontakty z różnymi instytucjami, a przy okazji może bardzo pomóc. Oficjalna działalność Cordovy rozpoczęła się dokładnie 1 stycznia 2016 roku, od tamtej pory udało się zorganizować już 4 charytatywne koncerty.

Tym razem zbiórka dotyczyła siedemnastolatki, która walczy ze złośliwym nowotworem jajnika. Podopieczna fundacji „You Can Help” zebrane fundusze przeznaczy na leczenie w niemieckim mieście Hannover.

 

 

Kim jest potrzebująca?

 

Nazywam się Magda Więcławska, mam 17 lat i pochodzę z Łowicza.
Jak wiele osób w moim wieku, zdaję sobie sprawę z tego, że powoli przestaję być dzieckiem i zaczynam wkraczać w dorosłe życie.
Jestem energiczną osobą i będąc ciekawą świata, wciąż poszukuję swojego miejsca, swoich zainteresowań, czasem śpiewam, czasem fotografuję, czasem próbuję rzeczy zupełnie nowych. Wybieram przedmioty maturalne, zastanawiam się nad studiami, ale przede wszystkim chciałabym, żeby mój start w dorosłość pozbawiony był intruza – nowotworu złośliwego, który mieszka we mnie od pewnego czasu. Niestety chemioterapia na mnie nie działa, guz uodpornił się na nią, rosnąc, zamiast znikać.
Teraz moim planem jest podjęcie leczenia w klinice w niemieckim mieście Hannover. Klinika ta oferuje leczenie nowotworów przy pomocy metody zwanej hipertermią, oraz wlewów z witaminy C, wspartych detoksykacją organizmu i innych, innowacyjnych metod. Jeden, 3 tygodniowy cykl leczenia kosztuje ponad 50 tysięcy złotych, co wykracza poza możliwości finansowe moich rodziców. Mam bardzo mało czasu na zebranie ogromnej sumy, ponad 200 000 zł, finansującej pierwsze cztery cykle. Mój czas na podjęcie leczenia nie liczy się już w miesiącach, ani tygodniach, a w dniach.
Kiedyś chciałam iść do szkoły wojskowej, a teraz sama stanęłam w walce, w której stoczę bitwę o zdrowie.

 

Koncert rozpoczął zespół składający się z trójmiejskich studentów – Westfalka, a zakończył zespół Konsternacja, którego wokalistę mogliśmy oglądać w najnowszej edycji Idola.

 

Więcej informacji o zespołach:

 

Zespół powstał z inicjatywy Jędrzeja Dembińskiego wokalisty/gitarzysty, który zaczął współpracę z gitarzystą Michałem Różańskim. W początkowych stadiach były to covery grane w garażu. Następnie do zespołu dołączył basista Kacper Chyła. Wtedy zaczęły powstawać pierwsze projekty autorskich kawałków.
Na początku 2014r, po długich namowach, do zespołu dołączył perkusista Łukasz Różański zamykając skład. Niedługo po tym, na koncertach można było posłuchać pierwszych kawałków.
Zespół gra muzykę związaną z gatunkami: Pop Punk/Rock.

  • Szymon Myszka

Swój talent szlifuje sam już od najmłodszych lat. Występuje lokalnie współpracując z Galerią Brama Pomorza oraz śpiewając na różnego typu eventach. Swoich sił próbuje w programach rozrywkowych typu „Mam Talent”, „The Voice of Poland”, gdzie przeszedł precastingi, lecz z zaistniałych przyczyn nie wystąpił przed jury. W tym roku brał udział w castingu do programu  IDOL, lecz niestety nie przeszedł do kolejnego etapu. Na szczęście Szymon się nie poddaje i ciągle się rozwija!

 

Kolejnym zespołem jest Lawyer & the Kids. Powstał  u szczytu fukushimskiego skażenia radioaktywnego, co w widoczny sposób odbiło się na brzmieniu i wyglądzie grupy. Interesuje ich mieszanka rocka alternatywnego z delikatnymi emocjonalnymi balladami, tradycyjny haft kaszubski oraz motoryzacja z przełomu wieków. Grają, co im przyjdzie do głowy.  Co sklasyfikować jest trudno. Grunt, że kochają to, co robią… Albo lubią… W miarę lubią… Albo nie lubią, ale muszą. Długa historia… Alicja Lisowiec wybija rytm, Kacper Urbański gra niskie dźwięki, Marcel Bańka wysokie, a Jacek Żelazek „też coś tam gra, przy okazji śpiewając w ogóle nie do kompletu.”

fot. Robert Szczechowiak
fot. Robert Szczechowiak

 

  •  Aleksandra Radovic wraz z gitarzystą Patrykiem Listwenikiem – brak informacji od organizatora
fot. Robert Szczechowiak

Zaczęło się od czwartkowego muzykowania Wiktora i Mateusza. Następnie dołączyli do nich Jan i Łukasz, z czego powstało kilka piosenek, które cieszą przede wszystkim autorów, ale i spore grono znajomych. W końcu nastał pierwszy poważniejszy występ, na którym pokazali się jako czterech kumpli z sercem do muzyki! Ich piosenki są zróżnicowane, co powoduje, że uczestnicy czasami bywają SKONSTERNOWANI!!! Bez wątpienia potrafią porwać tłum i rozerwać nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

Wokal: Wiktor Dyduła, Gitara: Mateusz Cebula, Bas: Łukasz Tomaszewski, Perkusja: Jan Klepaczko

fot. Robert Szczechowiak

 

 

Akcja jak najbardziej godna podziwu! Mamy nadzieję, że będzie takich coraz więcej nie tylko w Trójmieście, ale i w całej Polsce!

 

Jeśli ktoś zechciałby wspomóc Madzię tutaj znajdzie informacje: (więcej)

 

 

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

lub

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*