Wieczór medytacji w Teatrze Szekspirowskim.

We wtorek, 14 marca w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbyło się niezwykłe wydarzenie. Wszyscy chętni mogli skorzystać z warsztatów medytacji, które poprowadził uznany na świecie nauczyciel Balakhilya das.

Podczas spotkania omówiona została medytacja z mantrą. Na czym ona polega?

„Mantra” jest transcendentalną wibracją dźwiękową. „Man” oznacza „umysł”, „tra” – „wznosić”. Mantra jest więc dźwiękiem, który wznosi nasz umysł ponad materialny wymiar. Przejawia się ona w tym świecie nie tracąc swego duchowego potencjału.

Mantry nie można wymyślić samemu, nie można jej kupić czy sprzedać. Jest to wiecznie istniejąca, duchowa wibracja dźwiękowa przekazywana od niepamiętnych czasów przez mistrzów medytacji należących do długiej linii nauczycieli i uczni.

Wsłuchując się w taki dźwięk i powtarzając go doświadczamy, że nasze serce i umysł stopniowo się oczyszczają, dzięki czemu z każdym dniem coraz bardziej wzrasta w nas świadomość naszej prawdziwej tożsamości. Stopniowo jesteśmy coraz bardziej radośni, szczęśliwi i wolni od niepokoju.

mantra.pl

Jedną z zaprezentowanych mantr była Gauranga. Polega ona na głośnym intonowaniu mantry przy wydechu. Natomiast przy wdechu na powtarzaniu jej w umyśle.

Na warsztaty przyszedł tłum ludzi, którzy chcieli poznać sposób na życie wolne od niepokoju, przemęczenia i stresu. Główna sala zapełniła się po brzegi, więc dodatkowo została otwarta mała salka z telebimem, gdzie można było na żywo oglądać to co dzieje się na scenie. Jednakże i tam wszyscy się nie zmieścili. Organizatorzy zapraszają więc dzisiaj – 15 marca, wszystkie osoby, którym nie udało się wejść do teatru wczoraj. Tym razem spotkanie odbędzie się w budynku NOT-u o godz. 18:00.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

lub

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*