Nieoczekiwany zwrot akcji w Sopockich klubach…

fot. Tan Sopot
fot. Tan Sopot

To  nie jest śmieszny żart z okazji Prima Aprilis. Młodzież w trójmieście wybierającą się na weekendową imprezę czekają spore ograniczenia! Jak to będzie wyglądać od 1 kwietnia? – Pytają rozpaczliwie osoby w tym wieku…

 

Od przyszłego miesiąca kluby nocne w Sopocie nie wpuszczą osób poniżej 21 lat. Wyjątek stanowić będą studenci z ważną legitymacją. Na razie na próbę, by sprawdzić, czy poprawi to bezpieczeństwo w mieście. Jednak wiadomość zaniepokoiła sporą grupę studentów, którzy od czasu do czasu również chcą pobawić się na Monciaku.

Początkowo ograniczenie miało odnosić się do godzin otwarcia Sopockich lokali. Mianowicie, wszystkie kluby i bary zamykane byłyby o godz.  3:00. Okazało się jednak, że inny zakaz wchodzi do gry.  Młodzi imprezowicze muszą pogodzić się z faktem, że na dyskotekę wejdą dopiero po ukończeniu 21 roku życia.

Jak to zawsze bywa, społeczeństwo podzielone jest na 2 grupy – jednym pomysł się podoba, drudzy nie kryją oburzenia. Ci pierwsi chwalą inicjatywę argumentując, że młodzi nie zawsze potrafią się dobrze zachować. Drudzy zaś nie wyobrażają sobie zamkniętych drzwi do Sopockich klubów.

Zapytaliśmy, co sądzą  sami poszkodowani wprowadzeniem przez władze miasta powyższych postanowień.

Uważam, że pomysł ograniczenia wieku wstępu od 21 lat nie stanowi żadnego rozwiązania. Osoby młode w wieku 18-21 lat są z reguły spokojne, wycofane i nie stanowiące żadnego zagrożenia. To osoby starsze zazwyczaj zachowują się bez kultury i poszanowania a stan ich upojenia mówi sam przez siebie..

Marika. Klubowiczka. 18 lat.

Samo to zamieszanie wokół Sopotu i Sopockich lokali jest dla mnie absurdem… Do tej pory nic złego się nie działo. Wprowadzili taką ustawę bo musieli coś wprowadzić podczas gdy wybuchła już ta medialna burza i nagonka… Ograniczenia wiekowe to najprostszy sposób na zakończenie tej jałowej dyskusji. Wszyscy dobrze wiemy, że od xxx lat, kiedy wszystko funkcjonuje nic się złego nie wydarzyło… Wypadki zdarzają się wszędzie a ponadto zabójstwa dokonała osoba mająca 27 lat na 21 latku więc jak to się ma do wieku?

Piotr. Klubowicz 20 lat.

Po to ktoś ustalił pełnoletność od tego wieku, gdyż uważał, że osoby w wieku 18 lat są już dojrzałymi i odpowiadającymi za swoje czyny. Ograniczanie wieku wstępu do lokali to dla mnie naruszanie praw konsumenta..

Ania. 19 lat.

Ciekawe jak Sopot poradzi sobie z falą turystów z całej Polski, którzy jak wiadomo przyjadą z zamiarem pobawienia się w klubach… Impreza skończy się na monciaku.

Adam. 25 lat.

Jedno jest pewne. I ta grupa wiekowa gdzieś musi się podziać. W komentarzach, w internecie trwają spekulacje nad rozwojem klubowej mapy w Gdańsku i Gdyni. Jak zakończy się ta sprawa przekonamy się już niebawem.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

lub

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*