Szukasz pracy, stażu lub praktyk na lato? Trwają targi pracy.

W Trójmiejskiej aglomeracji znajduję się, aż kilkadziesiąt publicznych i niepublicznych uczelni wyższych, co daję nawet kilka tysięcy absolwentów każdego roku, którzy bardzo często, choć nie zawsze zaczynają swój pierwszy kontakt z pracodawcami z branży właśnie po studiach. Na przeciw takiemu zapotrzebowaniu organizowane są targi pracy (giełdy pracy). Jest to idealne miejsce do zaprezentowania się jako potencjalny pracownik oraz złożenia dokumentów aplikacyjnych do licznych rekruterów i przedstawicieli największych przedsiębiorstw w Polsce, Europie, a nawet i tych globalnych. Co więcej w ciągu trwającego kilka godzin wydarzenia można wziąć udział w warsztatach mających na celu odkryć zawodowe predyspozycje kandydatów oraz skonsultować swoje CV z doradcami zawodowymi. Targi pracy najczęściej organizowane są przez urzędy pracy, akademickie biura karier lub organizacje studenckie.

W Trójmieście tego typu wydarzenia są organizowane co roku. Największe ich nasilenie przypada w okresie do kilku miesięcy przed rozpoczęciem wakacji letnich.
W ciągu ostatnich tygodni mogliśmy być świadkami prawdziwego zatrzęsienia targów pracy na wielu obiektach w Trójmieście, które odbywały się nawet po kilka dni z rzędu! Oto szybki przegląd tych które się już odbyły:

– 1. marca na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego

– 2. marca w AmberExpo

-7. marca w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu

-8. i 9. marca na Politechnice Gdańskiej

Jeżeli z jakiegoś powodu drogi czytelniku nie mogłeś być na powyższych wydarzeniach lub po prostu jeszcze nie masz dość to w niedalekiej przyszłości nadarzy się ponownie okazja rozdania swojego CV! Otóż w dniach 8 oraz 9 maja odbędą Trójmiejskie Targi Pracy na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej na których zaprezentuje się w sumie 68 wystawców. Dodatkowo, tak jak na poprzednich wydarzeniach, odbędą się prelekcje prowadzone przed przedstawicieli firm na których będzie można się dowiedzieć takich rzeczy jak oczekiwania wobec kandydatów na rynku pracy oraz kierunki rozwoju danych przedsiębiorstw.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

lub

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*